Меню сайту
Категорії розділу
Мої файли [9]
фізика 7 кл. [9]
фізика 8кл. [7]
конспекти, плани..
фізика 9кл. [7]
фізика 10 кл. [3]
фізика 11 кл. [10]
астрономія
Захист Вітчизни [23]
Календарні плани з фізики [2]
Календарні плани Захист Вітчизни [3]
математика [3]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вівторок, 22.07.2025, 10:53
Вітаю Вас Гість

Каталог файлів

Головна » Файли » Захист Вітчизни

Відкритий урок
[ Викачати з сервера (57.5 Kb) ] 09.11.2015, 18:18

 

План-конспект уроку № 10

з предмета «Захист Вітчизни», 11-й клас                                                             10.11.2011р.

заняття 1 (практичне)

Розділ 6. Стройова підготовка.

Підготовка солдата в складі відділення (взводу).

Тема 6.4.Строї відділення та взводу в пішому порядку

Мета:формувати в учнів уміння виконувати стройові прийоми і рухатись стройовим і похідним крокм зі зброєю у складі відділення та ( взводу); переконати учнів у важливості і необхідності стройової підготовки для організації чіткої взаємодії військовослужбовців.

Місце проведення:майдан для занять стройовою підготовкою.

Час:45 хвилин.

Навчально-методичне забезпечення:макети автоматів АКС-74 за кількістю учнів ; плакат  «Стройова підготовка»; прапорці;  Стройовий статут ЗС України 2002,  учні не повинні мати взуття з гумовою підошвою.

Хід уроку

  1. Вступна частина (до 12 хвилин)
  2. Шикування учнів в одну шеренгу. Прийом рапорта від командира відділення.
  3. Привітання: «Здраствуйте, товариші»(удосконалення вміння у відповіді: «Бажаємо здоров’я..»), вітання з викладачами предмета «Захист Вітчизни».
  4. Перевірка учнів за списком. Огляд зовнішнього вигляду, перевірка стану макетів автрматів. Оголошення теми, завдань і порядку проведення уроку.
  5. Стройове тренування: вихід із строю і поверненнядо строю; підхід до начальника із виходом зі строю і відхід з постановкою до строю.

Актуалізація мислення учнів (мотивація теми)

-Для чого потрібна стройова підготовка військовослужбовця у складі відділення чи взводу?

Стройова підготовка є одним з найважливіших розділів навчання і виховання допризовника. Вона дисциплінує майбутнього воїна, загартовує його фізично, виробляє гарну поставу, формує спритність, моторність, витривалість, уміння правильно і швидко виконувати команди командирів. Навички, набуті на заняттях із стройової підготовки, вдосконалюються на заняттях з вогневої, фізичної підготовки й у повсякденній службі. Під час проходження строкової служби солдат звичайно діє в складі свого відділення, тому він повинен добре знати своє місце в строю за всяких умов, різні стройові прийоми без зброї і зі зброєю. Основні обов'язки військовослужбовців перед шикуванням і в строю, порядок виконання стройових прийомів визначені Стройовим статутом Збройних Сил України.

Актуалізація опорних знань і умінь учнів

  • Які вміння та навички зі стройової підготовки ви засвоїли в 10 класі?

Контрольні запитання (вибірково в строю з використанням плаката «Стройова підготовка»).

  1. Що таке стрій?
  2. Назвіть елементи строю:фронт, фланг, тильний бік.
  3. Що такео дношеренговий і двошеренговий строї?
  4. Дайте визначення: інтервал, дистпнйія, глибина, ширина строю.
  5. Опишіть розгорнутий і похідний строї.

Постановка навчальних завдань:

«Рівняйсь- СТРУНКО!»

- вміти назвати строї відділення та сигнали управління строєм;

- виконувати у складі відділення рух строєвим та похідним кроком, розмикання, змикання і перешикування на місці та під час руху;

- діяти за сигналами управління строєм;

-  відповідати на привітання та поздоровлення.

«Вільно!»

 

 

II Основна частина (28 хвилин)

  1. Шикування відділення в розгорнутий і похідний строї.

а) розгорнутий стрій

- шикування відділення у одношеренговий стрій за командою: «Відділення, в одну шеренгу ( у дві шеренги) – СТАВАЙ».

    Розгорнутий стрій відділення може бути одноше-ренговим або двошеренговим. Шикування відділення в од-ношеренговий стрій здійснюється за командою: «Від­ділення, в одну шеренгу — СТАВАЙ!» Шикування відді­лення в двошеренговий стрій здійснюється за командою: «Відділення, в дві шеренги — СТАВАЙ!» Відділення з чотирьох осіб і менше завжди шикується в одну шерен­гу. Похідний стрій відділення шикується за командою:

«Відділення, в колону по одному — СТАВАЙ!» або «Від­ділення, в колону по два — СТАВАЙ!»

 

- тренування виконання стройових команд у одношеренговому і двошеренговрму строю.( «Відділення – РОЗІЙДИСЬ», «ДО – МЕНЕ», «Відділення – праворуч (ліворуч, від середини) розім- КНИСЬ», вихід зі строю, підхід до начальника, вітання.

  Якщо відділенню потрібно розтягнути стрій, пода­ють команду: «Відділення, вправо (вліво, від середини) розім-КНИСЬ!», або «Відділення, вправо (вліво, від середини) на шість кроків розім-КНИСЬ!», або «... бігом розім-КНИСЬ!» Військовослужбовці, за винятком того, від якого здійснюється розімкнення, повертаються у за­значений бік, одночасно з приставлениям ноги повер­тають голову вбік фронту строю і рухаються приско­реним півкроком (бігом), дивлячись через плече на того, хто йде позаду, і не відриваючись від нього; після зупинки того, хто йде позаду, кожний ступає ще стіль­ки кроків, скільки їх визначено командою, і повер­тається ліворуч (праворуч). Якщо інтервал не було вка­зано, розмикання проводять на один крок. Розмикання від середини здійснюють від того, хто середній. Вій­ськовослужбовець, якого названо середнім, почувши своє прізвище, відповідає «Я», простягає вперед ліву руку й опускає її.

  Для змикання відділення подають команду: «Від­ділення, вправо (вліво, до середини) зім-КНИСЬ!» або «... бігом зім-КНИСЬ!» Військовослужбовці, за винятком того, до кого призначено змикання, повертаються вбік змикання, після чого прискореним півкроком (чи бігом) підходять на визначений для зімкнутого строю інтервал; підійшовши, самостійно зупиняються і повертаються ліворуч (праворуч).

 

 

б) похідний стрій

- шикування відділення в колону по одному або в колону по два проводиться за командою: «Відділення – в колону по одному (по два)  - СТАВАЙ!»

- тренування учнів виконання стройових команд, перешикування з колони по одному в колону по два і навпаки, на місці і під час руху.

 

    Для руху відділення стройовим кроком подають ко­манду: «Відділення, на ре-МІНЬ, стройовим кроком — РУШ!» У разі потреби визначаються напрям руху та бік рівняння, наприклад: «Відділення, на ре-МІНЬ, на та-кий-то предмет рівняння праворуч (ліворуч), стройовим кроком — РУШ!» За виконавчою командою («РУШ») усі військовослужбовці одночасно починають рух із лівої ноги, дотримуючись рівняння й зберігаючи інтервал. Якщо бік рівняння не визначено, то його здійснюють убік правого флангу поглядом, не повертаючи голови. Щоб зупинити відділення, подають команду: «Відділен­ня, СТІЙ!»

Рух похідним кроком здійснюють за командою: «Від­ділення, в колону по одному (по два) — РУШ!» Якщо під час руху відділення похідним кроком потрібно змінити напрям, подають команду: «Відділення, правим (лівим) плечем вперед — РУШ!»

 

    Перешикування відділення з розгорнутого строю в ко­лону здійснюють поворотом вправо за командою: «Відді­лення, право-РУЧ!» Перешикування відділення з колони в розгорнутий стрій здійснюють поворотом відділення вліво за командою: «Відділення, ліво-РУЧ!»

Перешикування відділення з колони по одному в ко­лону по два здійснюється за командою: «Відділення, в коло­ну по два, кроком —РУШ!» (під час руху: «... по два — РУШ!»). За командою до виконання командир відділен­ня ступає півкроком, парні номери, вийшовши вправо, у такт кроку стають на свої місця в колоні, відділення рухаєть­ся півкроком, поки не буде подано команду «ПРЯМО!» або «Відділення, СТІЙ!».

Перешикування відділення з колони по два в колону по одному здійснюють за командою: «Відділення, в ко­лону по одному, кроком — РУШ!» (під час руху: «... по одному — РУШ!»). За командою до виконання командир відділення ступає повним кроком, решта — півкроком; із звільненням місця парні номери в такт кроку заходять за непарні й рухаються далі повним кроком.

 

2. Виконання військового вітання у строю на місті та під час руху і відповідь на привітання.

  Для військового привітання начальника в строю на місці командир відділення подає команду: «Відділення, СТРУНКО, рівняння — ПРАВОРУЧ (ЛІВОРУЧ, ДО СЕ­РЕДИНИ)!» — і доповідає: «Товаришу (пане) капітан! Перше відділення готується до розводу на варту. Коман­дир відділення сержант Коваленко».

Коли начальник пройшов або подав команду «Віль­но!», командир відділення віддає розпорядження «Віль­но!» й опускає руку.

На привітання начальника: «Здрастуйте, товариші (панове)!» — всі військовослужбовці відповідають друж­но, гучно, чітко: «Здрастуйте, товаришу (пане) капітан!»

  Для виконання військового вітання в строю під час руху за 10-15 кроків до начальника командир відділення командує: «ВідділенняСТРУНКО, , рівняння- ПРАВОРУЧ (ЛІВОРУЧ)!».  За командою СТРУНКО! Всі військовослужбовці переходять на стройовий крок, а за командою»Рівняння праворуч (ліворуч)!» одночасно повертають голову в бік начальника та припиняють рух руками.

  Після того, яквідділення пройде повз начальника, або за його командою «Вільно!» командир відділення командує «Вільно!» і відділення продовжує рух похідним кроком.

 

 

  1. Прийоми із автоматом під час виконання команд: «Покласти зброю!» «До зброї!», «За зброю!».

  Зброю кладуть на землю за командою «Покласти — ЗБРОЮ!». За попередньою командою автомат беруть у праву руку, за виконавчою командою кладуть його на землю ручкою замкової рами вниз, затильником прикла­да біля носка правої ноги (праву ногу в коліні не зги­нають), після чого ліву ногу приставляють до правої. Піднімають зброю із землі за двома командами: 1) «До ЗБРОЇ!» — шикуються біля зброї; 2) «За ЗБРОЮ!» — сту­пають лівою ногою крок уперед, беруть зброю у праву руку і, випроставшись, приставляють ліву ногу до правої.

  Тренування вправи у двошеренговому строю.

4. Строї взводу.

- розгорнутий стрій одношеренговий або двошеренговий;

- похідний стрій в колону по три (по чотири, якщо чотири відділення) в колону по два або в колону по одному.

5. Сигнали для управління строєм взводу.

  Сигнали для управління строєм взводу у пішому порядку подаються рукою або жовтим та червоним прапорцями, а вночі — ліхтарем, який має біле, червоне та зелене світло. Команди-сигнали, які стосуються усіх відділень, приймаються негайно і вико­нуються всіма командирами відділень.

  Під час подання команди сигналом попередньо подається сигнал «УВАГА», а як­що команда стосується тільки одного з відділень, то подається сигнал, який стосується цього відділення. Відповідні сигнали, що позначають відділення, встановлюються ко­мандиром взводу.

   Готовність до прийняття команди сигналом також позначається сигналом «УВА­ГА». Прийняття сигналу підтверджується його повторенням або поданням відповідного сигналу своєму відділенню. Наприклад, сигнал «Увага» командир взводу подає підня­тою вгору правою рукою, яку тримає так до відгуку — повторення командирами відді­лень цього сигналу. З використанням прапорців сигнал «Увага» командир взводу подає, піднімаючи правою рукою вгору жовтий прапорець, і тримає так до відгуку — повто­рення командирами відділень цього сигналу. З використанням ліхтаря із білим світлом цей сигнал він подає серією точок.

ооо

   Сигнал «Збір командирів відділень» командир взводу подає піднятою вгору пра­вою рукою, якою він крутить над головою, а потім різко опускає. Те ж саме командир взводу робить з червоним і жовтим прапорцями, піднятими у правій руці. Вночі ліхта­рем із білим світлом він розмахує над головою праворуч і ліворуч, описуючи півколо.

Сигнал «Стій (стоп)» командир взводу подає піднятою вгору лівою рукою, яку він швидко опускає перед собою, повторюючи цей рух до виконання. Те ж саме командир взводу робить з червоним прапорцем, піднятим у лівій руці. Вночі ліхтарем із червоним світлом він розмахує вертикально вгору і вниз.

Сигнал «Руш (означає — уперед, рухатися далі у попередньому або новому на­прямку, шлях вільний)» командир взводу подає підняттям вгору правої руки, одночасно повертається в бік руху та опускає руку в напрямку руху на рівень плеча. Те ж саме командир взводу робить з жовтим прапорцем, піднятим у правій руці. Вночі ліхтарем із зеленим світлом він розмахує вертикально вгору і вниз.

У разі потреби командир взводу призначає додаткові сигнали для управління строєм.

III Заключна частина (5 хвилин)

1.Спільне підбиття підсумків уроку відповідно до поставлених завдань.

2. Аргументоване оцінювання знань і практичних вмінь учнів, їхньої активності і дисципліни під час уроку.

3. Узагальнення характерних помилок, яких учні припустилися під час занять

4.Домашнє завдання.

      Вивчити: Тему 6.4. Строї відділення та взводу в пішому порядку, § 28 стор. 157-162.

     Тренувати прийоми з автоматом, розмикання, вітання командира у двошеренговому строю.

      

Категорія: Захист Вітчизни | Додав: gorodnijivan | Теги: урок
Переглядів: 514 | Завантажень: 26 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites