Меню сайту
Категорії розділу
Мої файли [9]
фізика 7 кл. [9]
фізика 8кл. [7]
конспекти, плани..
фізика 9кл. [7]
фізика 10 кл. [3]
фізика 11 кл. [10]
астрономія
Захист Вітчизни [23]
Календарні плани з фізики [2]
Календарні плани Захист Вітчизни [3]
математика [3]
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Вівторок, 22.07.2025, 10:55
Вітаю Вас Гість

Каталог файлів

Головна » Файли » Захист Вітчизни

Конспект уроку Військові статути Збройних Сил України
22.12.2017, 21:28

 

Тема уроку: Військові статути Збройних Сил України

Мета: сформувати поняття про військові статути Збройних Сил України та загальні обов’язки військовослужбовців.

 

Обладнання: пдручник, примірник статуту Збройних Сил України, таблиці обов’язків військовослужбовців.

 

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Форма уроку: урок-лекція.

 

 

ХІД УРОКУ

 

І. Організаційний момент.

Визначення чергових учнів.

Визначення відсутніх.

ІІ. Підготовка до сприйняття матеріалу(актуалізація). Основні завдання курсу предмета Захист Вітчизни.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Необхідність вивчення даного матеріалу для розуміння організації правових відносин у Збройних Силах України.

ІV. Оголошення теми та мети уроку.

V. Вивчення нового матеріалу.

Життя і діяльність Збройних Сил України визначаються військовими статутами, у яких викладено зміст загальних і посадових обов'язків військовослужбовців.

Статути Збройних Сил України — це зведення законів військової служби, на основі яких проходять повсякденне життя, виховання, навчання, бойова діяльність військ; у них роз'яснюється, як воїн має нести військову службу і навчатися військової справи, якими морально-бойовими якостями він повинен володіти, щоб бути надійним і вмілим захисником Батьківщини.

Статути зобов'язують військовослужбовців сумлінно вивчати військову справу, бойову техніку і зброю, запам'ятовувати все, чого їх навчають командири (началь-ники); зразково виконувати показані їм військові прийоми. Положення і вимоги статутів є обов'язковими для всіх військовослужбовців Збройних Сил України.

Статути Збройних Сил України поділяються на загальновійськові статути та статути родів військ.

Загальновійськовими статутами Збройних Сил України е: Статут внутрішньої служби Збройних Сил України; Дисциплінарний статут Збройних Сил України;

 

 

 

Статут гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України; Стройовий статут Збройних Сил України.

Статут внутрішньої служби Збройних Сил України визначає повсякденне життя і діяльність військовослужбовців у військовій частині, загальні обов'язки вій-ськовослужбовців і взаємовідносини між ними, правила внутрішнього розпорядку у військовій частині і її підрозділах, обов'язки основних посадових осіб військової частини та її солдатів (матросів).

Дисциплінарний статут Збройних Сил України викладає суть військової дисципліни, її вимоги, встановлені в армії види заохочень і стягнень, дисциплінарні права командирів (начальників), а також порядок подання військовослужбовцями заяв, пропозицій і скарг.

Статут гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України визначає організацію і порядок несення гарнізонної та вартової служб, права й обов'язки посадових осіб цих служб.

Стройовий статут Збройних Сил України визначає дії підрозділів і частин у пішому строю і на машинах, у розгорнутих, похідних строях і передбойових порядках, а також обов'язки військовослужбовців у строю та ін.

 

1.Військовослужбовці та взаємовідносини.

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

Військовослужбовець Збройних Сил України е захисником своєї Батьківщини — незалежної, самостійної України. Військовослужбовець особисто відповідає за за-хист і недоторканність держави.

Військовослужбовець повинен неухильно дотримуватися Конституції і законів України та Військової присяги; бути дисциплінованим, чесним, хоробрим, дорожити честю і славою Збройних Сил, своєї військової частини і гідністю свого військового звання.

Військовослужбовець має виявляти повагу до командирів (начальників) і старших, сприяти їм у підтриманні порядку та дисципліни, суворо додержувати правил військової ввічливості та військового вітання, завжди одягатися за формою, чисто й охайно.

Військовослужбовець зобов'язаний твердо знати і сумлінно виконувати вимоги статутів Збройних Сил України та свої обов'язки; постійно вдосконалювати вій-ськові і технічні знання; знати і берегти зброю, бойову та іншу техніку; зберігати військове і народне майно; виявляти розумну ініціативу.

Про все, що сталося з військовослужбовцем, і про зроблені йому зауваження він зобов'язаний доповідати своєму безпосередньому командирові (начальникові). Права та обов'язки військовослужбовців, що випливають з умов військової служби, крім статутів, визначаються законами України «Про загальний військовий обов'язок і військову службу», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», а також тимчасовими положеннями про проходження військової служби громадянами України.

 

Військовослужбовці мають усю повноту соціально-еко-номічних, політичних та особистих прав і виконують усі обов'язки громадян, передбачені Конституцією і законами України.

 

 

 

3

 

За вчинені правопорушення військовослужбовці несуть дисциплінарну, адміністративну, матеріальну або кримінальну відповідальність згідно із законодавством України.

2. Обов’язки військовослужбовців щодо дотримання військової дисципліни. Громадянин, який носить почесне звання захисника Батьківщини повинен

завжди памятати про свої обов’язки, обовязки військовослужбовця. І в першу чергу це стосується обов’язків щодо дотримання військової дисципліни.

Дотримання військової дисципліни обов'язкове для військовослужбовця в бою і в повсякденному житті, в строю і поза ним, в розташуванні військової частини і поза нею.

Військова дисципліна зобов'язує:

дотримуватися Конституції України і законів України;

неухильно виконувати вимоги Військової присяги, військових статутів, накази і розпорядження командирів (начальників);

стійко переносити труднощі військової служби, не шкодувати своєї крові і самого життя при виконанні військового обов'язку;

бути пильним і суворо зберігати військову та державну таємницю;

бути чесним, правдивим; ретельно вивчати військову справу;

берегти довірену зброю, військову техніку, військове та громадське майно;

виявляти повагу до командирів (начальників) і старших; дотримуватися правші військової ввічливості і віддання честі;

не допускати самому й утримувати інших від порушень громадського порядку;

допомагати, командирові (начальникові) у встановленні військової дисципліни і порядку.

 

VІ. Осмислення нових знань.

VІІ. Закріплення, систематизація та узагальнення.

VІІІ. Контрольно-коригувальний етап.

ІХ. Підбиття підсумків уроку.

Х. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання.

 

 

 

 

 

 

 

 

Категорія: Захист Вітчизни | Додав: gorodnijivan | Теги: статути
Переглядів: 277 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites